Dlaczego produkowane przez nas meble są inne niż wszystkie?

Dokładamy wszelkich starań aby wytwarzane przez nas meble były najwyższej jakości. Jakość tę zapewniamy nie tylko wtedy gdy meble są nowe, ale także kiedy są długo i intensywnie użytkowane.
Oto, dlaczego robimy to lepiej niż inni:

Manufaktura Mebli:

każdy mebel robiony jest ręcznie, z wykorzystaniem tradycyjnych, rzemieślniczych metod stolarskich i tapicerskich, wyłącznie na konkretne zamówienie, nic nie jest przechowywane na stanie magazynowym. Naszym celem nadrzędnym jest zachowania najwyższej jakości.

Manufaktura Mebli:

konstrukcja wszystkich mebli wykonana jest ze sklejki i drewna dębowego lub bukowego, heblowanego, co zapewnia, że meble są trwałe, stabilne i z czasem ani nie trzeszczą i ani nie skrzypią, nie ulegają też odkształceniom.

Manufaktura Mebli:

stosujemy wyłącznie drewno sezonowane w sposób naturalny przez 5 -7 lat; dzięki temu procesowi drewno jest stabilne, nie kurczy się, nie rozszerza i nie pęka, na łączeniach nie powstają szczeliny.

Manufaktura Mebli:

siedziska posiadają wewnątrz sprężyny faliste lub bonellowe, o grubości drutu 2,2 mm – takie siedziska są sprężyste, nie odkształcają się, są komfortowe przez wiele lat użytkowania.

Manufaktura Mebli: wszystkie meble posiadają mięsiste pianki wysokoodbojne – przez co siedzisko jest wygodne i odpowiednio miękkie.

Manufaktura Mebli: poduszki oparciowe stosowane w sofach i fotelach posiadają wsypy uszyte tak, jak w kurtkach puchowych, czyli w komorach – zapewnia to, że wkład poduszek nie zbija się, przez co poduszki nie deformują się. Wkłady do poduszek są kulkowe i produkowane są celowo do takiego zastosowania.

Manufaktura Mebli: siedziska krzeseł i foteli nie mają dna, na spodzie znajdują się pasy tapicerskie; mebel wykonany taką technologią jest nie tylko o wiele bardzie wygodny ale przede wszystkim o wiele bardziej trwały, ponieważ siedzisko nie ulega „wysiedzeniu”.

Manufaktura Mebli: nogi mebli wykonane są ze stali nierdzewnej, przez co nigdy nie rdzewieją.

Manufaktura Mebli: stosujemy wyłącznie najwyższej jakości tapicerki bazujące na naturalnych tkaninach i barwnikach, wykonywane w brytyjskich i włoskich manufakturach stosujących technologie tkania sprzed 70 lat. Do wymagających wnętrz stosujemy najnowocześniejsze tkaniny odporne na zabrudzenia, produkowane z wykorzystaniem nanotechnologii.
Tapicerki zszywane są specjalnymi nićmi wykonanymi ze stabilnych, odpornych na zmęczenie i niezwykle wytrzymałych, ciągłych włókien poliestrowych. Szwy w naszych meblach pozostają czyste, ponieważ są zabezpieczone przed wsiąkaniem zabrudzeń.