Dlaczego produkowane przez nas meble są inne niż wszystkie?

Dokładamy wszelkich starań aby wytwarzane przez nas meble były najwyższej jakości. Jakość tę zapewniamy nie tylko wtedy gdy meble są nowe, ale także kiedy są długo i intensywnie użytkowane.
Oto, dlaczego robimy to lepiej niż inni:

HM Manufaktura Mebli:

każdy mebel robiony jest ręcznie, z wykorzystaniem tradycyjnych, rzemieślniczych metod stolarskich i tapicerskich, wyłącznie na konkretne zamówienie, nic nie jest przechowywane na stanie magazynowym. Naszym celem nadrzędnym jest zachowania najwyższej jakości.

Inni:

produkcja jest zautomatyzowana z naciskiem na minimalizację kosztów, przez co stosowane są tanie surowce i tym samym mebel zachowuje odpowiednią jakość tylko wówczas, kiedy jest nowy.

HM Manufaktura Mebli:

konstrukcja wszystkich mebli wykonana jest ze sklejki i drewna dębowego lub bukowego, heblowanego, co zapewnia, że meble są trwałe, stabilne i z czasem ani nie trzeszczą i ani nie skrzypią, nie ulegają też odkształceniom.

Inni:

konstrukcja wykonana jest z płyty wiórowej i kartonu, elementy drewniane wykonane są z tańszego drewna iglastego nieodkorowanego i nieheblowanego. Tak wykonane meble z czasem trzeszczą.

HM Manufaktura Mebli:

stosujemy wyłącznie drewno sezonowane w sposób naturalny przez 5 -7 lat; dzięki temu procesowi drewno jest stabilne, nie kurczy się, nie rozszerza i nie pęka, na łączeniach nie powstają szczeliny.

Inni:

drewno suszone jest w suszarni, przez co jest niestabilne, może pękać, na łączeniach powstają szczeliny.

HM Manufaktura Mebli:

siedziska posiadają wewnątrz sprężyny faliste lub bonellowe, o grubości drutu 2,2 mm – takie siedziska są sprężyste, nie odkształcają się, są komfortowe przez wiele lat użytkowania.

Inni:

jeżeli stosują sprężyny bonellowe, to zazwyczaj o grubości drutu 1,4 mm – takie sprężyny już po roku użytkowania zapadają się.

HM Manufaktura Mebli: wszystkie meble posiadają mięsiste pianki wysokoodbojne – przez co siedzisko jest wygodne i odpowiednio miękkie.
Inni: stosują zwykłe pianki, które są sprężyste tylko kiedy mebel jest nowy.

HM Manufaktura Mebli: poduszki oparciowe stosowane w sofach i fotelach posiadają wsypy uszyte tak, jak w kurtkach puchowych, czyli w komorach – zapewnia to, że wkład poduszek nie zbija się, przez co poduszki nie deformują się. Wkłady do poduszek są kulkowe i produkowane są celowo do takiego zastosowania.
Inni: nie stosują komór, wkład zazwyczaj wykonany jest ze ścinków i wrzucany do poszewki poduszki – przez co poduszka łatwo się odkształca i traci fason.

HM Manufaktura Mebli: siedziska krzeseł i foteli nie mają dna, na spodzie znajdują się pasy tapicerskie; mebel wykonany taką technologią jest nie tylko o wiele bardzie wygodny ale przede wszystkim o wiele bardziej trwały, ponieważ siedzisko nie ulega „wysiedzeniu”.
Inni: rzadko stosują pasy tapicerskie, zazwyczaj siedziska wykonane są z płyty meblowej, na to nałożona jest pianka i tapicerka.

HM Manufaktura Mebli: nogi mebli wykonane są ze stali nierdzewnej, przez co nigdy nie rdzewieją.
Inni: nogi są metalowe chromowane; powłoka chromowane może pod wpływem uderzeń np. odkurzacza odpryskiwać, a w to miejsc pojawia się rdza, zwłaszcza po kontakcie z wodą np. podczas mycia podłogi.

HM Manufaktura Mebli: stosujemy wyłącznie najwyższej jakości tapicerki bazujące na naturalnych tkaninach i barwnikach, wykonywane w brytyjskich i włoskich manufakturach stosujących technologie tkania sprzed 70 lat. Do wymagających wnętrz stosujemy najnowocześniejsze tkaniny odporne na zabrudzenia, produkowane z wykorzystaniem nanotechnologii.
Tapicerki zszywane są specjalnymi nićmi wykonanymi ze stabilnych, odpornych na zmęczenie i niezwykle wytrzymałych, ciągłych włókien poliestrowych. Szwy w naszych meblach pozostają czyste, ponieważ są zabezpieczone przed wsiąkaniem zabrudzeń.

Inni: stosują tapicerki polipropylenowe (włókno uzyskiwane z przetworzonych butelek plastikowych), produkowane na Dalekim Wschodzie, z udziałem barwników zawierających formaldehyd. Tapicerki zabezpieczone przed zabrudzeniami pokryte są teflonem, który z czasem ulega starciu, a wpływ teflonu na zdrowie jest obecnie bardzo kontrowersyjnym zagadnieniem.
Nici stosowane przez innych producentów często są pozbawione specjalnego oplotu, zabezpieczającego przed wsiąkaniem zabrudzeń.